AVANTAJLI

KREDİLENDİRME ÇEŞİTLERİNDEN

YARARLANIN

AVANTAJLI KREDİ SİSTEMİ İLE AVANTAJLI ÖDEME KOŞULLARINDAN YARARLANIN

Faizsiz bankacılık son dönemlerin gözdesi. Özellikle muhafazakar kesimin tercih ettiği katılım bankacılığı ürünleri tüketicilere sıfır faizli kredi imkanı sunuyor. Bu krediler arasından en çok tercih edilen de faizsiz ev kredisi…

Faizsiz ev kredisi katılım bankalarının sunduğu bir ürün. Konut kredisinin bir benzeri olan ve konut finansmanı olarak adlandırılan bu ürün sayesinde tüketiciler kredi faizi ödemeden ev sahibi olabiliyor. Ancak unutmayın ki 0 faizli kredi kullandığınızda faizsiz bankadan aldığınız kredi tutarını bankaya aynı tutar olarak geri vermiyorsunuz. Banka, size verdiği borcu kâr oranıyla birlikte alıyor.

 

Faizsiz kredi nedir?

Faizsiz bankacılık, kâr ve zarara katılma prensibine dayanır. Faizsiz bankacılık sisteminde müşterilerden toplanan fon, reel sektörde kredi olarak kullandırılır ve elde edilen kâr müşterilere dağıtılır. Özellikle muhafazakar kesimin tercih ettiği katılım bankaları BDDK tarafından denetlenmekle birlikte bu bankalarda verilen hizmetler banka bünyesindeki İslami kurul tarafından belirlenir.

Dini nedenlerle faiz ödemek istemeyenler katılım bankalarının sunduğu faizsiz kredi olanaklarından yararlanabilir. Kredi çekmeden, faiz ödemeden ev sahibi olmak istiyorsanız faizsiz konut finansmanı ürünlerinden yararlanabilirsiniz.